Poradna pro obce Svazu měst a obcí České republiky
provozuje KVB advokátní kancelář s.r.o.

Hynek Brom

1. místopředseda ÚOHS

Název přednášky: Kartelové jednání - jak se bránit

Dobrá správa obce vyžaduje mít nejen zkušenosti, odvahu, trpělivost a odpovědnost, ale i dostatek informací a možností s nimi pracovat. To platí i v případě zadávání veřejných zakázek v propojení s otázkami, které spadají do oblasti hospodářské soutěže. Stává se, a to bohužel ne zřídka, že zadaná veřejná zakázka je zadána v souladu se zákonem, nedošlo ke spáchání trestného činu pletichy při zadávacím řízení, ale i tak je nezávisle na vůli zadavatele předražena. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď zní zcela prostě. Stali jste se obětí kartelové dohody (BID RIGGINGU), kterou bez Vašeho vědomí uzavřeli uchazeči o veřejnou zakázku. Prezentace má za cíl odpovědět na otázky, jak takovou kartelovou dohodu poznat, odhalit.Zpět na informace o konferenci
Počet dotazů v databázi
2655

Aktuality ze SMO

30. ledna 2020
Vyhlášení výzvy pro územní samosprávné celky - V rámci Operačního programu Zaměstnanost bude 16. 3. 2020 vyhlášena výzva pro územní samosprávné celky (obce, kraje a sdružení a asociace ÚSC).
29. ledna 2020
Program Krajských setkání 2020 ve Vaší režii Víme, že každý region České republiky je specifický, proto si vás dovolujeme oslovit s žádostí o návrhy témat, která jsou pro váš kraj stěžejní. Termín pro zaslání témat je do 31. ledna 2020. Využijte možnost se podílet na tvorbě programu a získejte tak ty nejužitečnější a nejaktuálnější informace přímo od odborníků a vyjádřete se k tématům, která vás pálí právě ve vašem kraji i vy. V letošním roce jsou jednotlivá setkání plánovaná na měsíce duben a květen.
22. ledna 2020
Jak na finanční kontrolu Ministerstvo financí – odbor 47 Centrální harmonizační jednotka vydává metodický pokyn č. 9 jako doporučující vzor směrnice o finanční kontrole. Směrnice je určena pro dobrovolné svazky obcí, ve kterých řídící kontrolu vykonávají pouze dvě osoby.

Aktuality z KVB

12. listopadu 2019
Stejně jako v minulém roce získala KVB advokátní kancelář významné ocenění velmi doporučované kanceláře v kategorii Regionální právnická firma roku.
08. září 2019
Úspěšná personální práce KVB: výtečný Jan Brož. S radostí dnes sdělujeme našim klientům i dalším příznivcům, že dne 3. září 2019 složil další náš advokátní koncipient, Mgr. Jan Brož, advokátní zkoušku s prospěchovým stupněm „výtečně.“