- ZP31/2017, výzva č. 7/2017 k podávání žádostí o podporu v rámci NP ŽP
Dne 1. 11. se konalo ustavující jednání zastupitelstva města. Na tomto zasedání byl zvolen nový starosta. Náleží odcházejícímu starostovi poměrná část odměny ještě za 1. 11.? Náleží novému zastupitelstvu odměna již od 1. 11.?
Je potřeba přijímat při zvolení starosty usnesení o tom, že starosta zastupuje obec navenek?
V jakém rozsahu může uvolněný místostarosta zastupovat neuvolněného starostu v době, kdy starosta není na pracovišti přítomen?
Může starosta využívat služební automobil pro dopravu na jednání výboru hnutí, za které byl zvolen do zastupitelstva? Opozice to pokládá za nesouvisející činnost s výkonem funkce starosty.
Jak je to s odměňováním neuvolněného starosty?
Jaké pravomoci má starosta obce podle krizového zákona?
Starosta obce jednak zajišťuje připravenost obce na řešení krizových situací, současně může zřídit za účelem přípravy na krizové situace a jejich řešení krizový štáb obce jako svůj pracovní orgán, zajišťuje za krizové situace provedení stanovených krizových opatření, plní úkoly stanovené starostou obce s rozšířenou působností a orgány krizového řízení při přípravě na krizové situace a při jejich řešení a dále úkoly a opatření obsažené v krizovém plánu obce s rozšířenou působností. V době krizového stavu pak starosta obce zabezpečuje varování a informování osob nacházejících se na území obce před hrozícím nebezpečím a vyrozumění orgánů krizového řízení, pokud tak již neučinil hasičský záchranný sbor kraje, nařizuje a organizuje evakuaci osob z ohroženého území obce, organizuje činnost obce v podmínkách nouzového přežití obyvatelstva a zajišťuje organizaci dalších opatření nezbytných pro řešení krizové situace. Je však nezbytné zmínit, že krizovou situací může být např. mimořádná událost či vyhlášení stavu nebezpečí, nouzového stavu nebo stavu ohrožení státu. Podstatně širší pravomoci má starosta obce s rozšířenou působností a hejtman kraje.
K tomuto dotazu se váže 1 ustanovení právních předpisů.